Bilekleri Daha İnce Gösteren Ayakkabı Modelleri

Bilekleri Daha İnce Gösteren Ayakkabı Modelleri

Ayak bileklerinden şikayetçi kadınların basit bir yöntemle bilekleri çok daha ince gösteren çözümlerden yararlanması mümkündür. Birçok kadın kendini daha iyi hissetmek için bilekleri daha ince gösterecek ayakkabı modellerinin hangileri olduğunu merak etmektedir. Bu kapsamda bilekleri daha ince gösteren modeller ile bu hedeflerine ulaşabilmektedir. Ayakkabı modelleri arasında birçok seçenek bu konuda yardımcı olacaktır.

Kadınların gündelik yaşamda veya özel davetler için kobinlerini yaparken ayak bileklerini daha ince gösterecek modelleri tercih ederek başarılı sonuçlar alabilirler.

 • Bilekten bağlı ayakkabılar,
 • Düşük bileklikli ayakkabı modelleri,
 • Sandaletler,
 • Yüksek çizmeler,
 • İnce topuklu stilettolar,
 • Platform topuklar vb.

Hemen hemen birçok farklı model bilekleri daha ince gösterecek bir algı oluşturabilmektedir. İlk bakışta bileklerin daha ince gösterilmesini sağlayacak bu modeller başarılı kombinlere imza atılabilir.

Kalın Bilekliler İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Ayak bileklerinin kalın olduğunu düşünen ve kendini daha iyi hissetmek için farklı modellere yönelenler için birçok alternatif ürün seçeneği bulunuyor. Bunun için doğrudan ayakkabı tercihleri etkili bir unsur olurken, uygulayacağınız bazı ufak dokunuşlarla da bileklerinizi daha ince gösterebilirsiniz. İnce bileklere sahip olmak hemen hemen her kadının hayalidir. Bu hayalinizi gerçekleştirecek birçok çözüm de bulunuyor.

Kalın bilekliler için doğru ayakkabı seçimi için şu kriterlere dikkat etmeleri gerekecektir:

 • Bilek bölgesinden destekli ayakkabı tercih ederek istenen sonuç elde edilebilir. Bilek kısmı destekli spor ayakkabılar veya bilekten bağlı botlar veya diğer modeller faydalı olabilir.
 • Düz taban modeller ayak bileği çevresinde daha az materyal sunacağı için daha ince bir görünüm oluşmasını sağlayabilir.
 • Topuklu ayakkabılar da vücudun ve özellikle bacak ve bileklerin daha ince ve uzun gösterilmesini sağlayan ürünler arasında yer almaktadır.

Ayak bileklerini daha ince gösterme çabası tamamen kişinin kendi kişisel zevklerine bağlıdır. Toplum yargılarını düşünmeden kendini nasıl iyi hissedeceğinizi ve en rahat, en şık olduğunuzu düşündüğünüz ayakkabı modellerini Giydimgidiyor’un kalıpları kıran modelleri arasından yapabilirsiniz.  

Bacakları Daha İnce Gösteren Ayakkabı Modelleri Hangileri?

Bacakları ince gösteren ayakkabı modelleri denince akla ilk olarak topuklu ayakkabılar gelmektedir. Ağırlıklı olarak stiletto ince topuklular bu konuda da sıklıkla tercih edilmektedir. Öte yandan skiniy bir pantolon ile tercih edilecek sneaker modelleri veya ince topuklular da daha ince bir görünüme sahip olmanızı destekleyecektir.

Günümüzde kadınlar tarafından yaygın olarak tercih edilen ve bacakları daha ince gösteren ayakkabı modelleri arasında kısaca şunlar yer almaktadır:

 • Kalın – Platform Topuklular
 • Stilettolar
 • Burnu Açık Ayakkabılar
 • Uzun Çizmeler

Bu tür ayakkabı modellerine ek olarak çoraplarınızla aynı renkteki ayakkabıları da tercih ederek çok daha ince bir bilek görünüme sahip olmanız mümkündür. Günümüzde birçok kadın daha ince bir bilek görünümüne sahip olmak için alternatif ayakkabı modellerini denemektedir. Kadın ayakkabı modasına yön veren birçok trend ürün ise istenen bu sonuçların elde edilmesi için oldukça avantajlı bir çözüm sunuyor.

Kalın Bacaklılar Nasıl Topuklu Ayakkabı Seçmelidir?

Kalın bilekler kadar kalın bacaklara sahip kadınların da topuklu ayakkabı tercihleri zaman zaman zorlu olabiliyor. Eğer doğru bir topuklu ayakkabı modelini tercih ederseniz daha ince bir bacak görünümüne sahip olmanız mümkündür. Ancak bu doğrudan ilk bakışta oluşturulan bir illüzyon gibi düşünülmelidir. Bu tip tricklerle daha ince bir bacak yapısına sahip olduğunuz izlenimi oluşturmanız mümkündür.

Kalın bacak tipine sahip olanların ayakkabı tercihlerinde etmeleri gereken ilk konu ebetteki konfordur. Ayak sağlığını tehlikeye atacak modellerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Genelde kalın bacaklara sahip kişiler için kalın topuklular önerilmektedir. Platform topuklu ayakkabılar da bu kişilerin daha ince bir bacak görünümüne sahip olmalarını sağlayacaktır.

Ayak bileği kayışlı ayakkabılar ile açık burunlu ayakkabılar da yine bu konuda size en iyi sonuçları sunacaktır. Öte yandan daha ince bacak görünümü için özellikle kış ayalarında uzun çizmelerin tercih edilmesi de başarılı sonuçlar verecektir. Bilekleri ince gösteren ayakkabı modelleri arasında ağırlıklı olarak topuklu ayakkabılara rastlanmaktadır.

İnce Topuklu Stiletto Ayakkabılar

İnce topuklu stiletto ayakkabı modelleri bilekleri daha ince ve bacakları da daha uzun göstermesi sayesinde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Özelikle nispeten daha kalın bilek ve bacaklara sahip olduğunu düşünen kişilerin bantlı düz ayakkabılar tercih etmeleri halinde ayaklarında şişlik meydana gelebilir. Bu tür sorunlar karşı stilettolar en iyi tercihler arasında yer alacaktır.

Daha uzun görünmek ve ince bir görünüm elde etmek için ince, yüksek topuklu modeller olan stilettolar beklentilerinizi büyük ölçüde karşılayacaktır. Giydimgidiyor sayesinde bacaklarınızı bileklerinizi daha ince gösterecek stiletto modelleriyle şıklığı da yakalayabilirsiniz. Taşlı modellerden en yeni trend ürünler ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Ayak tipinizle uyumlu, rahat ve şık bir topuklu ayakkabı tercih ederek istediğiniz sonucu almanız mümkündür.

Platform Topuklu Ayakkabı Modelleri

Platform topuklular her dönemin trend ürünleri arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Ayakkabının topuk kısmında yer alan yükseklik farkını ön planda tutan bu modeller ayak bileklerinin de kalınlığının gizlenmesinde ve daha ince bir görünüm elde edilmesinde etkili olacaktır.

Diğer topuklu ayakkabı modellerine göre çok daha rahat olma özelliğini de sağlaya platform topuklu ayakkabı modelleri, daha konforlu ve şık tasarıma sahip olmaları sayesinde ince bir bilek görünümüne sahip olmak isteyenler için başarılı sonuçlar vermektedir. Platform topuklu ayakkabılar ile farklı birçok kombin yapabilmeniz de bu ayakkabıların sunacağı en büyük avantajlar arasında yer alıyor.

Ayakkabı tercihlerinizi doğru şekilde yaparak platform topuklu ayakkabılar ile daha ince bir bilek ve bacak görünümüne sahip olmak mümkündür. Günümüzde birçok kadının dolabında ön sıralarda kendine yer bulan platform topuklar istediğiniz sonuçları almanızı sağlar.

Yüksek Uzun Çizme Modelleri

Bilekten botların kış aylarında bacak tipinize göre rahatsız edici yanları da ortaya çıkabilir. Bu tür sorunların olmaması ve bileklerin ya da bacağın daha ince gösterilmesi için uzun çizmelerin tercih edilmesi gerekecektir. Uzun çözmeler kalın baldır için en iyi alternatif modeller arasında yer almaktadır. 

Sadece rahatlığı ve şıklığı ile değil, aynı zamanda daha ince bir bilek görünümü sunması sayesinde de uzun çizmeler sıklıkla kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. Daha ince bir bilek görünümü için uzun çime modellerini de yine Giydimgidiyor kalitesi ve güvencesiyle en iyi modeller arasından tercih edebilirsiniz.

Burnu Açık Ayakkabı Modelleri

Burnu açık topuklu veya düz ayakkabıların da bilekler üzerinde şaşırtıcı bir etkisi bulunmaktadır. Özellikle bacakların daha uzun ve ince göstermesi sayesinde bu tür ayakkabılara sık başvurulmaktadır. Ayak bileğinin açıkta kalması ve burnu açık ayakkabılar ile daha rahat bir görünüm kazandırılması sayesinde dikkat bileklerden kayar ve daha ince bir algı oluşturulabilir.

Günümüzde birçok kadının yaz aylarında sık tercih ettiği burnu açık ayakkabılar ile bileklerin daha ince gösterilmesi için başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bilekleri ince gösteren en iyi ayakkabı çeşitleri arasından seçimlerinizi yapmadan önce konfor ve ayak sağlığını da asla ihmal etmeyin.

Etiketler: ışıltılı ayakkabı, stiletto, taşlı stiletto, ayakkabı seçimi, yeni sezon modeller
Temmuz 15, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Size Chart
Çerez Kullanımı

Web sitemizde gezinme deneyiminizi geliştirmek, size kişiselleştirilmiş içerik ve hedefli reklamlar göstermek, web sitesi trafiğimizi analiz etmek ve ziyaretçilerimizin nereden geldiğini anlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz. devamı