Düğün Boyunca Rahat Etmenizi Sağlayacak 5 İpucu

Düğün Boyunca Rahat Etmenizi Sağlayacak 5 İpucu

Düğünler özellikle ayaklar için son derece yorucu aktivitelerdir. Bilhassa gelin ve damat şıklığından ödün vermemek için zaman zaman yanlı ayakkabı tercihleri nedeniyle en mutlu günlerinin adeta bir ıstıraba dönüşmesine neden olmaktadır. Düğün günü ayakların rahat etmesi için ayakkabı tercihi en önemli unsurdur.

Düğünler uzun süre ayakta kalmayı ve hareket etmeyi gerektiren aktiviteler arsında yer aldığı için doğru ayakkabı seçimi önemlidir.

 • Ayakkabılar düğünden önce denenmelidir.
 • Yedek ayakkabılara mutlaka yer verin.
 • Ayakları sıkıştırmayacak çoraplar tercih edin.
 • Şık olduğu kadar konforlu ayakkabılar seçin.
 • Zemine uygun ayakkabı seçimi yapın.

Düğünde ayağınızı yormayacak ve hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak modelleri tercih etmeniz gerekecektir. Gelin ayakkabısı seçiminde bu tür önerilere mutlaka dikkat etmeniz önerilir.

Gelinliğin Altına Rahat Ayakkabılar Tercih Edin

Günümüzde birçok gelinlik modeli eskiye nazaran çok daha hafif bir hale gelse de yine de birçok gelin için son derece kısıtlayıcı bir formda tasarlanmaktadır. Hali hazırda gelinlikler hareketi büyük oranda sınırlasa da gelinliğin altına tercih edilecek yanlış ayakkabılar sorunun çok daha büyümesine neden olabilir.

Gelinliğiniz ile uyumlu olduğu kadar ayaklarınızla uyumlu gelin ayakkabılarını tercih etmeniz gerekecektir. Bu kapsamda birçok alternatif model sizleri karşılar. Giydimgidiyor kalitesi ve güvencesiyle tercih edeceğiniz ayakkabı modelleri sizin düğün günü uzun süre ayakta kalsanız bile ayaklarınızın rahat etmesini sağlar. Bu nedenle rahat gelin ayakkabıları arasından seçimlerinizi her zaman kendi ayak tipinize ve beklentilerinize göre yapmanız gerekecektir.  

Şık ve Kaliteli Ayakkabılar Seçin

Gelin ayakkabısı olarak tercih edilecek modellerde genelde şıklık ön plandadır. Ancak sadece şıklık düğün günü sizin için bir sorun olabilir. Şık olması kadar düğünde giyeceğiniz ayakkabıyı tercih ederken mutlaka ayağınızı rahat ettirecek modelleri seçmeniz gerekecektir. Bu kapsamda birçok alternatif modelden yararlanabilirsiniz. Kalitesiyle ve şıklığıyla öne çıkan modelleri tercih etmeden önce mutlaka ayakkabınızı denemeniz önerilmektedir.

Düğün günü herhangi bir sıkma veya vurma sorunu yaşanmaması için prova yapmak önemlidir. Bu kapsamda düğünde daha rahat ayakkabılar tercih etmek için birçok farklı modeli denemeniz gerekecektir. Günümüzde gelinlik altında hem şık hem de kaliteli bir şekilde tercih edilebilecek birçok özel ayakkabı modeli üretilmektedir. Bu modelleri Giydimgidiyor kalitesi ve güvencesiyle tercih ederek şık olduğu kadar rahat ve kaliteli ayakkabıları düğününüzde kullanabilirsiniz.

Yedek Ayakkabılara Mutlaka Yer Verin

Düğün günü yapılan hatalar arasında ilk sırada yedek ayakkabı bulundurulmamasıdır. Yanınızda mutlaka yedek ayakkabı bulundurarak dans pistinde dilediğinizce eğlenmeniz mümkündür. Çoğu gelinlik modeli ayakları kapattığı için ayakkabı tercihinde kadınlar daha özgür olabilmektedir. Her ne kadar bu özgürlük sunulsa da sadece topuklu ile salona geldikten sonra yedek ayakkabıya mutlaka ihtiyacınız olacaktır.

Ayakkabınızı elinize almak zorunda kalmadan yedek ayakkabıyla, örneğin bu bir beyaz taşlı sneaker modeli olabilir, uzun süre ayakta kalmanız gereken durumlar veya dans ederken daha rahat etmenizi sağlar. Salondan çıkarken yeniden gelin ayakkabınıza dönerek kimseye fark ettirmeden bile düğününüzde çok daha rahat edebilirsiniz. Düğünde yanınızda mutlaka yedek ayakkabı bulundurmanız birçok kişi tarafından tavsiye edilecektir. Bu tavsiyelere kulak vererek düğünde ayaklarınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Zemine Uygun Ayakkabılar Seçin

Düğün için ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu düğünün yapılacağı yerin zeminine uygun olarak ayakkabıların tercih edilmesidir. Örneğin bir kır düğünü için ince ve uzun topuklu stiletto ayakkabılar tam bir ıstırap olacaktır. Özellikle yumuşak zemine sahip çim veya toprak alanlarda düğün yapılacaksa bu durumda topuklu ayakkabılar yerine, platform topuk ya da sneaker modellerinin tercih edilmesi gerekiyor.

Kapalı düğün salonlarında yapılacak düğünlerde ise kaydırmaz özelliklere sahip topuklu modellerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Konforlu gelin ayakkabıları aynı zamanda tercih edilecek zeminler ile de mutlaka uygun olmalıdır. Bu sayede daha rahat bir şekilde düğününün tamamlanması sağlanabilir. Düğün günü fotoğraf çekimleri için gidilecek yerler için de buralara uygun ayakkabı tercihlerinin yapılması gerekiyor.

Ayakkabıları Düğünden Önce Mutlaka Deneyin

Düğün için tercih edeceğiniz ayakkabıları düğün gününden önce mutlaka giyip denemeniz önerilir. Bu sayede olası birçok sorunun önceden önüne geçmeniz mümkündür. Günümüzde birçok kişi bu hatayı yaptığı için düğün günü tercih ettiği yanlış ayakkabılar nedeniyle büyük bir zorluk yaşamaktadır. Düğünden önce ayakkabınızı mümkünse benzer zeminlerde test ederek ve bir süre yürüyerek denemeniz önerilir.

Gelinliğiniz ile tamamen uyumlu, kaliteli ve şık gelinlik modellerini tercih ederken birçok detaya dikkat etmeniz gerekecektir. Özellikle konforlu olması en önemli unsurdur. Ayak tipiniz ile uyumlu, uyun bedende ve rahat bir tabana sahip olması ayak sağlığınız açısından da önemlidir. Gelin ayakkabısı aynı zamanda düğünden sonra hatıra olarak da saklanması nedeniyle kaliteli olması ve zaman içinde durduğu yerde renginde veya yapısında bozulmalar meydana gelmeyecek ürünlerden tercih edilmesi gerekiyor.

Düğün İçin Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün için ayakkabı seçiminde birçok konunun dikkate alınması gerekecektir. Bu sayede düğünde ayaklarınızın rahat etmesini sağlar ve şıklığınızı da artırabilirsiniz. Düğün için ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca konular ise kısaca şunlardır:

 • Ayak tipine göre mutlaka konforlu modeller seçilmelidir.
 • Ayakkabı modeli zemine uygun özelliklere göre seçilmelidir.
 • Kaliteli malzemeden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
 • Topuklu ayakkabı tercih edilecekse topuk kısmının sağlam olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ayaklarınızın yüzde yüz rahat hissetmesini sağlamalıdır.

Kısacası düğünde gelinliğinizin altına tercih edeceğiniz ayakkabıların rahat, şık ve kaliteli olması gerekecektir. Bunun için Giydimgidiyor güvencesini tercih ederek düğün günü ayaklarınızı rahat ettirecek en şık ürünlere sahip olabilirsiniz.

En Rahat Gelin Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Gelinlik altında tercih edilecek gelin ayakkabısı modellerinin rahat olmasına özen gösterilmelidir. Konfor sunmayan modeller nedeniyle ayaklarınızda gün boyu ağrı hissedebilir ve düğününüzün çok daha stresli geçmesine neden olabilirsiniz.

En rahat gelin ayakkabısı modellerini tercih edebileceğiniz Giydimgidiyor sayesinde ayağınız ile tam uyumlu modelleri kolayca bulabilirsiniz. Genelde düğünlerde gelinler tarafından son derece şık olması sayesinde stiletto ve diğer beyaz renk topuklu ayakkabılar tercih ediliyor. Bu modellerin yanı sıra alternatif birçok seçenek de düğün günün size birçok yönden avanta sağlayacaktır. Tercih edebileceğiniz alternatif birçok ayakkabı modeliyle düğününüzde çok daha rahat hissedebilirsiniz.  

Rahat Topuklu Gelin Ayakkabısı Modelleri

Düğünde ayaklarınızın rahat etmesini sağlamak için tercih edeceğiniz ayakkabı modellerinin şık olduğu kadar konforlu olması gerekiyor. Bunun için ayakkabı modelleri arasından doğru seçimi yapmanız gerekecektir. Rahat gelin ayakkabı modelleri arasında günümüzde topuklu modellerde yer alıyor.

Yaygın olarak tercih edilen ve rahatlığı ile dikkat çeken topuklu gelin ayakkabılarından bazıları ise kısaca şunlardır:

 • Stiletto Gelin Ayakkabısı
 • Kalın Topuklu Gelin Ayakkabıları
 • İnce Topuklu Gelin Ayakkabıları
 • Platform Topuklu Gelin Ayakkabısı Modelleri vb.

Alternatif birçok rahat ve şık tasarım detaylarına sahip gelin ayakkabısı modeliyle tercihlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Rahat topuklu gelin ayakkabıları arayışınızı güvenle sonlandırabileceğiniz Giydimgidiyor sayesinde hem şık hem de konforlu en iyi modellerle hemen taşınabilirsiniz.

Etiketler: düğün ayakkabısı, rahat düğün ayakkabıları, konforlu gelin ayakkabıları
Temmuz 19, 2023
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Size Chart
Çerez Kullanımı

Web sitemizde gezinme deneyiminizi geliştirmek, size kişiselleştirilmiş içerik ve hedefli reklamlar göstermek, web sitesi trafiğimizi analiz etmek ve ziyaretçilerimizin nereden geldiğini anlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz. devamı